سیم تیغ دار و موارد استفاده از آن چگونه است

شما تا چه حدی با سیم تیغ دار و موارد استفاده از آن آشنایی دارید؟ سیم تیغ دار را جهت حصار کشی های امنیتی به کار می برند که از رشته سیم هایی از جنس مفتول گالوانیزه ساخته می شود و دارای تیغه هایی مانند تبر می باشد و قطری به اندازه 60 الی 90 سانتی متر دارند. 60 سانتی متری آن از 9 تا 13 سانتی متر و قطر 90  سانتی متری آن از 13 تا 17 سانتی متر از سیم را پوشش خواهد داد.

در کل سیم تیغ دار حلقوی یک راهکار بسیار مناسب جهت حصار کشی است که شامل دو حصار کشی با روش فنس و روش به کار بردن توری های زنجیری است. این سیم های تیغ دار در هر یک متر از طول حلقوی شده 5000 لبه بسیار برنده دارد. این سیم ها را معمولا به پایه های V  شکلی که روی دیوار نصب شده متصل می کنند.

با ترکیب کردن این مدل از سیم تیغ دار با سیم خاردار خطی سبب ساختار یک سد امنیتی غیر قابل نفوذ خواهد شد. جالب است بدانید که سیم تیغ دار در دو مدل سیم تیغ دار خطی و سیم تیغ دار حلقوی توسط دستگاه های اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک ساخته می شود.

موارد استفاده از سیم تیغ دار

آشنایی با سیم تیغ دار و موارد استفاده آن را می توان به شرح زیر بیان کرد.

  • از این سیم های تیغ دار حلقوی جهت ساخت حفاظ های فیزیکی و برای ساخت مانع های برنده جهت ممانعت از ورود افراد متجاوز و ایجاد امنیت در محیط هایی مانند کارخانه ها، پادگان ها، باغ ها، مناطق و اداری حساس، منطقه های نظامی و… که نیازمند افزایش ضریب امنیتی هستند به کار می روند.
  • سیم تیغ دار های حلقوی به دلیل داشتن ظاهری زیبا و شکیل و به سبب غیرقابل نفوذ پذیر بودن آنها در قسمت های بالایی دیوارها و بر روی درب ها نصب می شوند. همان طوری که در متن بالا در رابطه با سیم تیغ دار و موارد استفاده آن اشاره نمودیم از این سیم های تیغ دار ها می توان در هر مکانی استفاده کرد اما بیشتر توصیه می گردد برای مکان هایی که به امنیت بیشتری به دلیل حساسیت زیاد نیاز دارند به کار بروند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *