آشنایی با فنس مفتولی و مزایای آن

بررسی فنس مفتولی

در این مقاله به بررسی فنس‌های مفتولی می پردازیم. فنس‌ مفتولی، یکی از محصولات پرکاربرد است.  فنس یا تور حصاری، نوعی حصار بوده، که با بهره گیری از مفتول گالوانیزه سرد و گرم  و همچنین فولاد ضد زنگ تولید می‌شود. نخستین فنس‌ها، در سال ۱۸۴۰ از جنس چدن ساخته شدند. به مرور زمان به دلیل قیمت بالا چدن، جنس‌های دیگر وارد عرصه تولید شدند. پیشینه‌ تولید فنس‌های مفتولی به اروپا باز می‌گردد؛ که طی گذر زمان، استفاده از فنس در میان مردم گسترش یافت.

 فنس مفتولی به دلیل مقاومت بالا، از انعطاف پذیری خوبی برخوردار است. از فنس‌های مفتولی، برای تولید انواع توری استفاده می‌کنند. به عنوان مثال یکی از نمونه‌های تولید شده، فنس حصاری است؛ که در مقایسه با دیگر فنس‌ها کارایی بیشتری دارد. فنس‌های مفتولی به دلیل جنس روکش خود، در شرایط آب و هوایی مختلف بسیار مقاوم بوده و در شرایط محیطی خاص، هیچ گونه تغییری در آن ایجاد نمی‌شود. بنابراین این محصول، گزینه‌ای مناسب، برای شرایط آب و هوایی مختلف می‌باشد. فنس‌ها از نظر ظاهری، دارای چشمه‌های لوزی و مربع  شکل می‌باشند؛ که به روش‌های مختلف تولید و به بازار ارائه می‌شوند.

بررسی فنس مفتولی

ارتفاع فنس مفتولی ۰/۵ تا ۶ متر است. به طور کلی این محصول، بر اساس  ضخامت مفتول، نوع مفتول و نوع چشمه  دسته بندی می‌شوند. معمولا ضخامت فنس‌ها ۲ تا ۳ میلی متر است؛ که با توجه به نیاز مشتری متغیر بوده و بر اساس نوع کاربری انتخاب می‌شود.

حالت‌های فنس مفتولی

  1. دوسرپیچ
  2. دوسر قلاب
  3. یک سر قلاب و یک سر پیچ

مزایای فنس‌های مفتولی

  1. برخورداری از تنوع بالا : فنس‌ها از مواد تشکیل دهنده، مختلفی ساخته شده‌اند؛ که از نظر شکل،سایز و نوع پوشش دهی، از تنوع بالایی برخوردار می‌باشند.
  2. تامین امنیت : فنس مفتولی با استفاد از پوشش‌های مختلف، موجب حفظ امنیت و آرامش می‌شود. این محصول برای حفاظت از مناطق مسکونی و شخصی در مقابل سارقین و حیوانات وحشی، بسیار مناسب می‌باشند.
  3. نصب آسان : نصب این توری نیاز به تخصص نداشته و شما با بهره‌گیری از چند پایه فنس می‌توانید آن‌ها را نصب کنید.
  4. نگهداری راحت : این محصول با توجه به جنس فوق‌العاده خود، در صورت نصب درست، نیازی به تعمیر و نگهداری ندارد.
  5. دید دو طرفه : فنس‌های مفتولی به دلیل برخورداری از حفره‌های مختلف، علاوه بر عبور جریان، امکان دید دو طرفه را فراهم کرده و شما می‌توانید اطراف خود را، به خوبی مشاهده کنید.
  6. قیمت مناسب : به دلیل هزینه کم این محصول، از آن برای متراژهای زیاد استفاده می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *